ساز و ساخت | نیازمندی های مشاغل صنعت ساختمان

آدرس: اصفهان / ملک شهر / خیابان 17 شهریور / روبروی درمانگاه پاسارگاد / ابتدای کوچه امیر کبیر / پلاک 29
سپاهان مهر آزمون

سپاهان مهر آزمون

درباره ما
سیستم های حفاظت از گودبرداری یا سازه نگهبان جهت پایدارسازی لغزش های خاک، محدودسازی تغییر شکل دیواره ها و حفاظت از سازه های مجاور محوطه گود، امکان گودبرداری قائم و ایجاد فضای لازم جهت فونداسیون و سازه اصلی به کار برده می شوند. بررسی و ارزیابی روش های مختلف پایدارسازی با توجه به شرایط حاکم بر پروژه از نظر فنی و اقتصادی صورت می پذیرد.

بر این اساس برخی از روش های پایدارسازی دیواره های گودبرداری در ادامه معرفی گردیده اند.

استفاده از شیب پایدار گودبرداری

مواقعی که در اطراف طرح فضای کافی وجود داشته باشد می توان گودبرداری را با شیب پایدار خاک و یا به همراه برم هایی انجام داد و از صرف هزینه های اجرای طرح حفاظت جلوگیری نمود. پس از اجرای سازه نیز، محدوده خاکبرداری شده تا حریم سازه با خاک مناسب و با تراکم مورد نیاز به صورت مسلح شده و یا غیر مسلح پر خواهد شد.

استفاده از گودبرداری با شیب پایدار اگرچه به پرسنل مجرب و ماشین آلات خاص جهت اجرا نیازی ندارد، اما موجب افزایش تغییر شکل های جانبی در سطح می گردد. از طرفی اجرای این روش نیازمند فراهم بودن فضای زیادی است، که به همین دلیل معمولا در محیط شهری امکان استفاده از آن وجود ندارد.

اجرای دیواره خاک مسلح

در دیوار خاک با استفاده از تجهیزاتی همچون میله های فلزی، تسمه ها و شبکه های ژئوتکستایل یا شبکه های سیمی، خاک را مسلح می کنند. نقش المان های مسلح کننده، تحمل نیروی کششی بوده و نقشی همچون نقش آرماتور را در بتن مسلح ایفا می کند. با این تفاوت که عامل مسلح کننده خاک با استفاده از نیروی اصطکاکی با خاک نیروی کششی را تحمل می کند .
آگهی‌های مشابه
دوستان 3 دوستان چهار